2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 2009/2010 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004
all Boys (U 12) Finals Boys (U 12) Finals | Group A Boys (U 12) Finals | Group B Boys (U 12) Qualifications Boys (U 12) Qualifications | Botevgrad Boys (U 12) Qualifications | Pleven Boys (U 12) Qualifications | Plovdiv Boys (U 12) Qualifications | Ruse Boys (U 12) Qualifications | Sofia-1 Boys (U 12) Qualifications | Sofia-2 Boys (U 12) Qualifications | Stara Zagora Boys (U 12) Qualifications | Varna Boys (U 12) Regions Boys (U 12) Regions | Dobrudja region (Spring), 1/3 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja region (Spring), 4/8 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja region (Spring), 9/15 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group B Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group C Boys (U 12) Regions | Moesia region Boys (U 12) Regions | Rila region Boys (U 12) Regions | Rila region, 1/5 Place Boys (U 12) Regions | Rila region, 6/10 Place Boys (U 12) Regions | Rodopi region Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group A Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B Boys (U 12) Regions | Zagore region, 1/4 Place Boys (U 12) Regions | Zagore region, 5/7 Place Boys (U 12) Regions | Zagore region, 8/10 Place Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group B Boys (U 13) Regions Boys (U 13) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 6/10 Place Boys (U 13) Regions | Dobrudja region Boys (U 13) Regions | East (Spring), 1/7 Place Boys (U 13) Regions | East, Qualification games Boys (U 13) Regions | Moesia region Boys (U 13) Regions | Rila region Boys (U 13) Regions | Rodopi region Boys (U 13) Regions | Rodopi region, 2/4 Place Boys (U 13) Regions | Vitosha region Boys (U 13) Regions | West, 1/8 Place (Group A) Boys (U 13) Regions | West, 1/8 Place (Group B) Boys (U 13) Regions | Zagore region Boys (U 13) Regions | Zagore region (Spring), 3/6 Place Juniors (U 14) Division 1 Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja and Zagore regions, 5/9 Place Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 6/10 Place Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region, Group A Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region, Group B Juniors (U 14) Division 1 | East (Spring), 1/6 Place Juniors (U 14) Division 1 | Moesia region Juniors (U 14) Division 1 | Moesia region (Spring), 3/7 Place Juniors (U 14) Division 1 | Rila region Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region Juniors (U 14) Division 1 | West, 1/6 Place (Group A) Juniors (U 14) Division 1 | West, 1/6 Place (Group B) Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region Juniors (U 14) Elite Division Juniors (U 14) Elite Division | East, Regular season Juniors (U 14) Elite Division | Qualifying Tournament (East), Group A Juniors (U 14) Elite Division | Qualifying Tournament (East), Group B Juniors (U 14) Elite Division | Qualifying Tournament (West) Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season Juniors (U 14) Finals Juniors (U 14) Finals | Group A Juniors (U 14) Finals | Group B Juniors (U 15) Regions Juniors (U 15) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 6/10 Place Juniors (U 15) Regions | Dobrudja region Juniors (U 15) Regions | East (Spring), 1/7 Place Juniors (U 15) Regions | Moesia region Juniors (U 15) Regions | Rila region Juniors (U 15) Regions | Rodopi region Juniors (U 15) Regions | Rodopi region, 3/5 Place Juniors (U 15) Regions | Vitosha region Juniors (U 15) Regions | West, 1/8 Place (Group A) Juniors (U 15) Regions | West, 1/8 Place (Group B) Juniors (U 15) Regions | Zagore region Juniors (U 15) Regions | Zagore region (Spring), 3/5 Place Juniors (U 16) Division 1 Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 3/7 Place Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group A Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group B Juniors (U 16) Division 1 | East (Spring), 1/6 Place Juniors (U 16) Division 1 | Moesia region Juniors (U 16) Division 1 | Rila region Juniors (U 16) Division 1 | Rodopi region Juniors (U 16) Division 1 | Vitosha region Juniors (U 16) Division 1 | West, 1/8 Place (Group A) Juniors (U 16) Division 1 | West, 1/8 Place (Group B) Juniors (U 16) Division 1 | Zagore region Juniors (U 16) Division 1 | Zagore region (Spring), 3/5 Place Juniors (U 16) Elite Division Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season Juniors (U 16) Elite Division | Qualifying Tournament (East) Juniors (U 16) Elite Division | Qualifying Tournament (West) Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season Juniors (U 16) Finals Juniors (U 16) Finals | Group A Juniors (U 16) Finals | Group B Juniors (U 17) Regions Juniors (U 17) Regions | Dobrudja region Juniors (U 17) Regions | East (Spring), 1/7 Place Juniors (U 17) Regions | East (Spring), 8/11 Place Juniors (U 17) Regions | Moesia region Juniors (U 17) Regions | Rila region Juniors (U 17) Regions | Vitosha region Juniors (U 17) Regions | West, 1/8 Place Juniors (U 17) Regions | Zagore region Juniors (U 19) Division 1 Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions, 5/7 Place Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Zagore regions Juniors (U 19) Division 1 | East (Spring), 1/5 Place Juniors (U 19) Division 1 | Moesia region (Spring), 3/5 Place Juniors (U 19) Division 1 | Rila region Juniors (U 19) Division 1 | Rodopi region Juniors (U 19) Division 1 | Rodopi region, 2/6 Place Juniors (U 19) Division 1 | Vitosha region Juniors (U 19) Division 1 | West, 1/8 Place (Group A) Juniors (U 19) Division 1 | West, 1/8 Place (Group B) Juniors (U 19) Division 1 | Zagore and Moesia regions Juniors (U 19) Elite Division Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (East) Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group A Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season Juniors (U 19) Finals Juniors (U 19) Finals | Group A Juniors (U 19) Finals | Group B Juniors (U 16) Finals | Group A
Juniors (U 16) Finals | Group B
№
Team
G
W
L
GD
P
G
W
L
GD
P
G
W
L
GD
+/-
P
Streak
1
CSKA (U 16)
2
2
0
224:149
4
1
1
0
84:52
2
3
3
0
308:201
107
6
W 3
2
Spartak Pleven (U 16)
1
1
0
91:65
2
2
1
1
157:154
3
3
2
1
248:219
29
5
W 2
3
Dolphin (U 16)
1
1
0
79:60
2
2
0
2
134:215
2
3
1
2
213:275
-62
4
L 2
4
Tundja Yambol (U 16)
2
0
2
106:161
2
1
0
1
60:79
1
3
0
3
166:240
-74
3
L 3
Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".