Берое Стара Загора е новият шампион при момичетата U14

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: BGbasket.com)

07-07-2022 17:15 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е новият шампион в Държавното първенство по баскетбол за момичета U14. В спора за титлата днес в „Арена Самоков“ тимът надви Рилски спортист с 66:62 в изключително интересен двубой.

Преди година Берое остана със среброто в тази възраст, а по-рано през този сезон завърши втори и в турнира за Купа БФБ. Рилски спортист пък също завършва годината с трофей, като спечели именно Купата, само че в Стара Загора.

Гостите започнаха по-добре мача и поведоха със 17:10 след десет минути игра. След много равностойна втора четвърт, на почивката Рилецо намали изоставането си на 5 – 25:30.

След паузата тимът от Самоков стигна и до пълен обрат, като преди решителната четвърт имаше точка аванс – 47:46. В оставащото време обаче съставът на Неманя Ламбергар си върна водачеството и измъкна успеха.

По-рано днес бронзовите отличия бяха спечелени от Черноморец 2014.