Милър-Макинтайър над всички за Баскония (видео)

25-03-2024 10:30 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Баскония пропуснаха да увеличат своята победна серия в Лига Ендеса. Американецът с български паспорт и неговите съотборници допуснаха драматично поражение при визитата си на Билбао след 80:82 в мач от 26-ия кръг.

Съставът на Душко Иванович има на сметката си 14 победи и 12 загуби, с което се смъкна до десетото място във временното класиране на испанския елит. На 30 март (събота) баските имат домакинство на Сарагоса.

Интригата бе на дневен ред още на старта и в края на дебютния период домакините изтръгнаха аванс от 6 точки. Отборът от Билбао продължи да се радва на минимална преднина през цялата следваща десетка и на голямата почивка се прибра при 43:41 в своя полза.

Гостите отвърнаха на предизвикателството през третата част и на свой ред провокираха обрата, повеждайки с 4 точки след 30 минути игра. Драмата се пренесе и в заключителната четвърт, но в последните секунди домакините изтръгнаха успеха.

Милър-Макинтайър намери място сред титулярите и не пропусна да демонстрира своите възможности. Българският национал влезе в ролята на топреализатор за баските и не бе далече от дабъл-дабъл, но дори тези усилия се оказаха недостатъчни. Гардът блесна с 21 точки, 3 борби, 7 асистенции и 3 откраднати топки за 35 минути, в които се задържа на паркета. При стрелбата си той бе 7/10 от средна дистанция, 0/2 отвъд дъгата и 7/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Майк Коцар се разписа с 14 точки за тима от Витория-Гастейс.

Саша Калей-Джоунс се отличи за победителите с 22 точки и 7 борби.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Баскония