Черно море Тича – БУБА е финалът при момчетата U12

(сн. БУБА Баскетбол)
18-05-2024 17:33 | BGbasket.com

Черно море Тича и БУБА Баскетбол ще играят за титлата в Държавното първенство за момчета U12 през този сезон. Двата тима спечелиха днешните си полуфинални срещи на шампионата в „Арена Самоков“, след като отстраниха лидерите в групите.

Миналогодишният шампион Черно море Тича се справи трудно с домакина Рилски спортист със 78:70. „Моряците“ поведоха с 41:31 след десет минути игра, но след много силна трета част отборът от Самоков излезе напред с 6. До края обаче тимът реализира едва 9 точки, варненци бързо направиха обрат и спечелиха.

В другия полуфинал БУБА се наложи над финалиста от миналата година Балкан с 80:58. Много силно първо полувреме за столичния тим го му донесе комфортен аванс от 46:20 на почивката и макар „зелените“ да заличиха голяма част от пасива си през третата четвърт, след това съставът на Емилия Кръстева отново увеличи разликата и спечели убедително.

Доростол и Дунав Русе 2016 ще играят за петото място след победи в мачовете за разпределение на 5/8 позиция.

Доростол записа убедителен успех срещу Берое с 94:46, след като натрупа двуцифрена разлика още в началните минути на срещата.

Дунав пък се справи с Шампион 2006 с 61:37, най-вече след по-силно първо полувреме.