Левски Лукойл си гарантира първа позиция преди третата врътка

(Снимка: LAP.bg)
01-02-2019 20:00 | BGbasket.com

Левски Лукойл си гарантира и на теория първото място в НБЛ след второто завъртане, след победа със 106:71 над Академик София.

В зала "Триадица" повече интрига имаше само в първите 5-6 минути, след което шампионите с лекота доминираха над младия си опонент.

Никола Маравич пропусна двубоя за Левски Лукойл, почивка получи и Патрик Рембърт, а в групата на Академик не бяха Красимир Димитров и Георги Дамянов.

След равностойни първи пет минути, серия от 12-2 за "сините" им даде за първи път двуцифрен аванс в мача. Оттам домакините поеха напълно контрол над срещата и не позволяваха на Академик да се разиграе.

Почивката дойде при 56:37, след като почти всички баскетболисти на Левски се завъртяха в игра.

След паузата за първи път през календарната година в игра се появи и най-младият в състава на "сините" Кръстан Кръстанов. В началото на четвъртата част именно с негова тройка разликата мина и 30 точки, а пет минути преди края вече бе и над 40.

В последните минути дебют в НБЛ направиха и двамата юноши в групата на Академик - Даниел Милчев и Дамян Минков.

Миливое Мийович завърши с 28 точки за 23 минути, Христо Захариев записа 14 точки, а Кръстан Кръстанов се отчете с 12.

За Академик София Николай Николов бе най-резултатен с 15 точки, а никой друг не записа двуцифрен актив.