Академик-2 повтори най-резултатния си мач за старт в плейофите

(сн: BGbasket.com)
29-03-2019 17:58 | BGbasket.com

Академик София-2 постигна очакван успех над Шампион 2006 в първи четвъртфинален плейоф от А група - мъже, със 113:82.

За втори пореден път Академик реализира 113 точки в А група, като преди това имаше още един мач със 112.

Шампион изигра нов много борбен мач, но нямаше аргументи срещу дългата пейка и класата на съперника.

Гостите дори спечелиха първата четвърт в Правец, след отпуснато начало за Академик, но във втория период съставът на

Даниел Клечков навакса бързо и с вкарани 36 точки в него водеше на почивката с 58:46.

И в третата част Академик обаче не успя да ограничи получените точки, и интригата се запази доста дълго време, след добра серия за Шампион в края на четвъртината.

Все пак в заключителните 10 минути вече далеч по-свежият състав на домакините взе своето и направи солидната разлика.

Шампион успя да отбележи само една тройка в двубоя, а Академик - 2 наказателни удара.

С 21 точки за успеха, за 18 минути, но с травма в глезена завърши Костадин Лазаров, 20 точки добави Николай Иванов, 17 - Александър Илиев, а по 16 - Александър Милов и Николай Михайлов. За Академик двубоя пропусна и контузеният основен гард на тима Лъчезар Димитров, а съотборниците му компенсираха със страхотни 37 асистенции.

За Шампион, с група от едва осем играчи, 20 точки записа Хасан Чауш, 16 - Ангел Илиев, а 15 добави Алън Куршумов.

Мач №2, с който серията може да приключи при успех на Академик, е още утре от 14:00 часа в зала "Триадица".