Силно включване за Везенков в супер мач между Барса и Олимпиакос

(сн: allstarbasket.gr)
08-12-2020 22:23 | BGbasket.com

Страхотен мач изиграха Барселона и Олимпиакос, а в каталунската столица победител излезе гръцкият тим с 96:88.

Александър Везенков се включи силно срещу бившия си отбор с 21 минути и 10 точки в тях, включително и в ключови моменти в края на мача.

Олимпиакос даде заявка за победата още в началото с 12-0, а след това авансът стигна до 15.

Барса навакса по-голяма част от изоставането си във втория период, но Олимпиакос продължи да владее ситуацията.

В третата част отново гръцкият състав водеше, преди силна серия за Барса да скъси дистанцията само до три точки.

Изравняването се случи при 77:77, но Олимпиакос не загуби самообладание и бързо си върна водачеството. Домакините продължиха да гонят до последната секунда, но на края, след изпълнение на фаулове на Везенков, нервите на Шарунас Ясикевичус не издържаха и той получи техническо нарушение, което приключи нещата.

15 точки и 10 асистенции за победата записа Костас Слукас, 17 отбеляза Хасан Мартин.

Никола Миротич завърши със 16 за Барселона, Брандън Дейвис - с 15.