Берое ще връща трофея от Адриатика в Стара Загора след успех над Монтана на полуфинала

20-03-2021 20:13 | BGbasket.com

Берое Стара Загора отново е финалист в Адриатическата лига. След пропуснатата 2020-а, и титлата от 2019-а, старозагорският тим ще спори за трофея срещу Будучност.

На полуфинала от Финалната четворка, на която именно Берое е домакин, момичетата на Таня Гатева се справиха с Монтана 2003 с 82:68.

Финалът е в неделя от 18.30, а преди него от 15.30 Монтана ще играе със Цинкарна Целе за третото място.

Монтана 2003 се ориентира по-бързо в мача и стартира силно, но домакините имаха нужда само от няколко минути, за да влязат в час. В момента, в който Берое затегна защитата, съперникът спря да вкарва.

Старозагорки осъществиха контрол върху срещата със серия от 13-0, а Монтана остана без кош от игра почти шест минути. След първите 10 минути Берое водеше с 21:17, наваксал вече седем пасив, и водил със седем в този начален период.

Нова поредица от 9-1 за "зелените" за първи път направи разликата двуцифрена във втората четвърт, след което и двата не успяха да отбележат в продължение на 2 минути. Берое задържа добрата си преднина и до почивката - 41:29, като и двете високи състезателки в тима Жаклин Златанова и Сара Буут вече имаха двуцифрен актив.

За Монтана липсваха и точките от пейката, като нито едно от момичетата от пейката не се бе разписало до паузата.

В третата четвърт нищо по-различо не се случи, а Берое играеше с лекота и в двете фази на играта. Чуждестранните състезателки на Монтана бяха максимално ограничени в изявите си, а още преди края на частта Виктория Стойчева вече бе с четири лични нарушения.

Берое влезе в заключителните 10 минути с цели 15 точки аванс и по нищо не личеше как Монтана може да се върне в мача.

Изабела Рамона имаше някои добри моменти в края на двубоя, но шестте баскетболистки, които Стефан Михайлов използва почти през цялото второ полувреме, вече нямаха сили за повече.

Берое изпълни двойно повече наказателни удари от противника и бе 29/32 от линията.

19 точки за успеха отбеляза Буут, Златанова завърши с 16 и 8 борби, Виолина Кочева добави 10.

За Монтана Христина Иванова и Рамона вкараха по 14, 13 реализира Димана Макариева.