Балкан и БУБА с убедителни победи във финалите при 16-годишните

(сн. balkan-basket.com)
11-06-2022 20:44 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол и Балкан започнаха с убедителни победи участието си в група Б на финалния турнир за момчета U16, който се провежда в Ботевград.

В първия си мач БУБА Баскетбол надви Шумен с 97:55. Ключова се оказа силната първа четвърт, след която носителят на Купата в тази възраст се откъсна с 30:12. До края тимът поддържаше двуцифрена преднина, а в последната част направи победата си още по-изразителна. Столичният тим имаше предимство при всички показатели, като вкара 12 тройки срещу 3, а освен това съперникът му направи и 31 грешки.

Станислав Хинков бе най-резултатен за успеха с 27 точки. Александър Жилев има 13 и 11 борби, с 12 е Стоян Ангелов, а по 11 имат Иван Димитров и Георги Йорданов (12 борби).

За Шумен Станислав Банков отбеляза 15 точки, с 12 и 11 борби, но и 7 грешки е Веселин Байчев.

В последния мач за деня домакинът Балкан се справи с Черно море Тича за крайното 85:54. Баскетболистите на Николай Пеев водеха почти през целия мач, но едва в края на първото полувреме успяха да се откъснат с малко по-голяма разлика - 35:26. След паузата обаче те започнаха да увеличават аванса си и спечелиха убедително.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Виктор Груев отбеляза 19, с 13 е Велизар Георгиев (7 асистенции), а с 10 и 12 борби е Кристиян Василев.

За „моряците“ Камен Петранов се отчете с 14 точки, като само той е с двуцифрен актив.