Загуба за Монтана 2003 на старта в Адриатическата лига

(сн. facebook.com/AdriaticaWABA)
04-10-2023 19:41 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна със загуба участието си в Адриатическата лига през този сезон. На свой терен в зала „Младост“ тимът отстъпи на сребърния медалист в последните три години Будучност с 59:82.

Двубоят бе официален дебют за новия старши треньор на българския тим Преслав Пешев, а в следващите кръг тимът ще гостува на босненския РМУ Бановичи.

Монтана 2003 допусна двуцифрено изоставане още в началните минути на срещата, но в края на първата част намали за 14:18. Макар Будучност да продължаваше да поддържа аванс от няколко точки през втория период, след силен финал на полувремето домакините обърнаха за 36:35.

След паузата играта тръгна кош за кош, но бързо черногорският тим отново взе инициативата и започна да трупа разлика, като преди заключителната четвърт водеше с 60:48. До края авансът на гостите продължи да расте и те спечелиха още по-убедително.

Будучност направи само 9 грешки в мача срещу 19, стреляше по-добре в подкошието (46% срещу 36%), но и изпълни и вкара много повече наказателни удари (19/29 срещу 8/9).

Тeя Робинсън бе най-резултатна за Монтана 2003 с 22 точки и 8 борби, Катрин Бригс записа 13 точки и 10 борби, а близо до дабъл-дабъл остана и Преслава Колева – 8 точки и 9 борби.

За победителите Драгана Домужин реализира 26 точки, с 13 е Амая Скот.