Монтана 2003 не издържа срещу Будучност в Адриатика

03-11-2023 21:11 | BGbasket.com

Монтана 2003 не успя да се пребори с първенеца в група В от Адриатическата лига. Баскетболистките на Преслав Пешев отстъпиха пред Будучност със 79:88 в изтеглен мач от шестия кръг.

Така съставът от Монтана има на сметката си четири победи и две загуби, като заема втора позиция в потока. Следващата среща за тима ще бъде на 29 ноември (сряда), когато ще приемат РМУ Бановичи.

Двата отбора стартираха срещата равностойно, а Адисън Ричардс и Тарей Бригс бяха отговорни за всичките точки на гостите. Двете баскетболистки бяха и отворни тимът на Монтана да стигне до аванс от 8 точки преднина след 10 минути.

Черногорките обаче не оставиха нещата така и поеха нещата в свои ръце, за да се върнат в резултата с помощта на Домужин. Последва ново добро включване на Тарей Бригс, която запази лидерската позиция на състава си на почивката при 34:33.

След подновяването на играта двата състава започна с няколко точни стрелби. Отборът от Подгорица успя да наложи играта си след изяви на Анастасия Дробняк, Домужин и Радонийч, за да се откъснат домакините с 10 точки аванс в края на третия период.

В заключителната четвърт ченогорките увеличиха темпото за игра и дадоха заявка за победата в двубоя. Българките обаче не се дадоха толкова лесно и чрез Ванина Василева и Адисън Ричардс върнаха интригата в мача, за да стопят изоставането на 4 точки едва 2 минути преди сирената. Дробняк и Домужин обаче поеха инициативата за домакините, връщайки в спокойствието в тима, за да се поздрави Будучност с успеха.

Тарей Бригс се отчете с 29 точки и 12 борби за Монтана. Адисън Ричардс регистрира 24 и 14 борби, Тая Робинсън завърши със 17, 8 борби и 6 асистенции.

Зорана Радонийч бе най-добра за победителките с 24 точки и 5 асистенции. Драгана Домужин добави към сметката си 23 и 11 борби, Анастасия Дробняк реализира 15 точки.