Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. rilskibasket.com)

23-12-2023 13:09

Куп награди обраха отборите на Рилски спортист от школата по време на церемонията „Спортист, треньор и отбор на годината“ в Самоков.

Отбор №1 станаха девойките U19, които завършиха годината с титла и Купа, спечелиха също и бронзовите медали в женската А група, както и сребро от турнира за Купата на България.

След тях остана отборът за момичетата U13 с треньор Катерина Рудева, а трети останаха юношите младша възраст на футболния Рилски спортист -2011.

За най-добър треньор бе определена Маргарита Маринкова. През 2023 година водените от нея момичета успяха да спечелят първенството при 19-годишните и Купата на БФБ. При жените същият отбор се окичи с бронзовите медали.

Поощрителни статуетки за представянето си през годината прибраха отборът за момичетата до 12 години с треньор Теодора Петрова, отборът на момчетата от същата възраст с треньор Борислав Трифонов, които само преди няколко дни спечелиха и турнира Балканска Младежка Баскетболна Лига, на който Самоков бе домакин, отборът за юноши U19 с треньор Любомир Киров, който спечели бронзовите медали от Републиканското първенство за тази възраст, както и отборът за девойки U16.