Трипъл-дабъл на Кис помогна на Ямбол срещу Берое

02-03-2024 19:41 | BGbasket.com

Ямбол започна успешно третото завъртане в Sesame Национална баскетболна лига. Съставът на Тони Дечев удържа натиска на Берое след 101:84 в двубой от 23-ия кръг, изиграна в зала "Диана".

По този начин тимът от Ямбол запазва седмата позиция в класирането и остава на сметката си с 9 победи и 14 загуби, а съставът от Стара Загора се закотвя плътно след противника си с баланс 8-15. На 6 март (сряда) селекцията на Тони Дечев ще домакинства на Миньор 2015, докато отборът на Дарин Иванов ще гостува на Левски в София същия ден.

Това е първият двубой за "зелените", след като освободиха трима от чужденците си - Даръл Дейвис, Карлос Пепин, Антун Маричевич и старши треньора Андреа МарушичКакто BGbasket.com първи съобщи на чело на тима застана Дарин Иванов, който зае функциите на играещ треньор.

Николай Николов даде заявка за добър мач още в първите атаки за тима си, след като го изведе с 6:2 в началото на срещата. Домакините бързо стигнаха до равенство, но Берое отново излезе напред в резултата, този път със 7 точки аванс - 17:10. Питър Кис и Йоан Христов върнаха 8 от точките на противника, за да излезе тимът на Тони Дечев на лидерската позиция, но в края на периода поредица от успешни наказателни удари на Дарин Иванов върнаха резултата в полза на Берое при 28:27 след десет минути игра.

Гонитбата в резултата продължи и в началото на втората четвърт, но серия от 13:0, водена от Николай Титков и Николай Николов, изведе гостите с двуцифрена преднина за първи път в срещата. Домакините не закъсняха с отговора и бързо 8 от точките бяха върнати, а до почивката последва още една серия от 7:0 след силни изяви на Иван ЛиловНиколай Михайлов и Питър Кис, за да излезнат отново на лидерското място при 50:45.

Третата четвърт се оказа ключова, като след пет минути игра и тройка на Кевин Хънт, домакините се изстреляха напред с двуцифрена преднина - 64:54. Ямбол продължи да увеличава аванса си, но след забивка на бърза атака, Питър Кис получи техническо нарушение. Това обаче не спря крилото, което продължи да раздава асистенции на съотборниците си, а Берое все още изоставаха преди заключителните десет минути - 61:74.

Последната четвърт започна с поредна серия от страна на домакините - 12:2, но гостите се съвзеха малко и след четири поредни тройки - две за Дарин Иванов и две за Николай Николов, Тони Дечев се наложи да ползва едноминутно прекъсване. Георги Иванов върна една от успешните стрелби от далечно разстояние, а Александър Матушев сложи край на спора между двата отбора.

Питър Кис блесна за успеха на тима си и оформи  трипъл-дабъл от 18 точки, 13 борби и 10 асистенции. Кевин Хънт (6 борби) и Маркедрик Бел (7 борби) записаха по 16. Николай Михайлов се разписа с 15 точки и 5 борби, а Александър Матушев добави 12 и 5 асистенции.

За състава на Берое Николай Николов завърши с дабъл-дабъл от 30 точки и 18 борби. Николай Титков вкара 22, като добави към тях 7 борби и 8 асистенции. Играещият треньор Дарин Иванов остана с 21 точки.