Янко Янков: Победихме заслужено

27-03-2024 23:59 | BGbasket.com

Шумен постигна трета поредна победа в Топ 6 на Sesame НБЛ и продължава да крачи уверено към плейофите. „Жълто-зелените“ сразиха Ямбол със 105:86 в зала „Диана“. Наставникът Янко Янков се надява шуменският тим да задържи този ритъм до края на редовния сезон.

Искам да поздравя моите момчета, доста сериозно подходиха за срещата. Имаше малко по-голям заряд в този мач след последната драматична загуба в Шумен, но се радвам, че изиграхме по-голямата част от двубоя на високо темпо и мисля, че победихме заслужено, защото бяхме по-добрият отбор. Поздравявам Ямбол, доста се заплитат нещата в тази Втора шестица. Доста е интересно първенството и всяка среща като домакин е важна. Знам колко бе ценен този мач за домакините, но се надявам да задържим този ритъм и до края на редовния сезон да показваме тази добра игра.

Успехът на шуменския тим коментира и Джъстин Кохайда. Белгиецът допринесе за победата и се отличи с дабъл-дабъл. Тежкото крило завърши с 24 точки, 10 борби и 1 чадър за 22 игрови минути. Ето какво каза той: