Борислава Христова над всички при грешна стъпка на Шепши

(сн. Sepsi-SIC/Facebook)
18-04-2024 22:17 | BGbasket.com

Борислава Христова и Шепши сгрешиха за първи път в битката за бронза в елита на Румъния. Българката и нейните съотборнички отстъпиха при визитата си на Мунисипал Търговище след 64:71 във втория мач за третото място.

Това се оказа достатъчно серията да бъде изравнена до 1:1 победи. Третата решителна среща ще бъде на 21 април (неделя), когато баскетболистките на Зоран Майкс ще бъдат домакини в спора за отличието.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Sepsi-SIC (@sepsi.sic)

Домакините стартираха силно и след 10 минути игра се добраха до аванс от 10 точки. Гостите направиха опит да покажат по-добро лице през втората част, но отборът от Търговище не се огъна и на голямата почивка поведе с 40:31.

Домакините си върнаха двуцифрената разлика в хода на второто полувреме и преди началото на последния период се отскубнаха с 8 точки. Тимът от Сфънто Георге отново не се оказа и демонстрира характер във финалната десетка, когато бе близко до обрата, но неговият съперник оцеля в последните секунди.

Христова намери място в стартовата петица по традиция и бе над всички. Българската националка поведе колоната на реализаторите за своя тим, но дори това не го спаси от грешния ход. Крилото се отличи с 16 точки, 4 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка за 38 минути престой на паркета. При стрелбата си тя бе 4/12 от средна дистанция, 1/7 зад дъгата и 5/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Маса Янкович (10 борби) и Кортни Рейндж (8 овладени под двата ринга топки) отбелязаха по 11 точки.

Джулиън Редмънд блесна за победителките с 30 точки, 5 борби, 6 асистенции и 4 точни шута зад арката.

Тагове: Борислава Христова, Шепши