Емил Стоилов и Менорка с драматична загуба

(сн. Alessia Castaldo)
21-04-2024 12:54 | BGbasket.com

Емил Стоилов и Менорка не успяха да стигнат до още един успех в испанската Leb Oro. На свой терен българинът и неговите съотборници загубиха драматично от Фуенлабрада с 85:88 в мач от 31-ия кръг.

Играчите на Хавиер Замора разполагат с 13 победи и 18 загуби, като се намират на 11-та позиция във временното класиране във второто ниво на испанския баскетбол. На 28 април (неделя) Стоилов и компания ще бъдат гости на Тизона Бургос.

Размяната на части бе на дневен ред през първото полувреме, което гостите спечелиха с 46:42. Смяната на водачеството продължи и при подновяването на играта, но в края домакините допуснаха минимално изоставане и победата остана за техните съперници.

Стоилов се включи от пейката и се задържа в игра 14 минути. За това време българският национал записа 6 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. При стрелбата си центърът бе 3/4 от средна дистанция.

От неговите съотборници Клевин Хана приключи с 23 точки, 9 асистенции и 5 тройки.

Тагове: Емил Стоилов, Менорка