Далас помрачи завръщането на Ленард, Индиана срази Милуоки

24-04-2024 09:12 | BGbasket.com

Кауай Ленард се появи в игра след контузията за първи път от края на март, но неговият Лос Анджелис Клипърс претърпя поражение в плейофите на НБА. Далас спечели второто си гостуване на своя съперник с 96:93 и изравни четвъртфиналната серия на 1-1, взимайки и домакинското предимство в нея.

Лука Дончич и компания водеха през голяма част от мача, в който обаче разликата така и не стана двуцифрена, а победителят бе определен в самия край.

Словенецът завърши срещата с 32 точки, 6 борби и 9 асистенции. Кайри Ървинг записа 23 точки. За Клипърс по 22 реализираха Пол Джордж и Джеймс Хардън (6 борби, 8 асистенции).

Индиана също изравни серията с третия на Изток Милуоки, побеждавайки във втория мач със 125:108 след по-силно второ полувреме.

В основата на успеха бе Паскал Сиакам с 37 точки - рекордни в кариерата му в плейофи, 11 борби и 6 асистенции. За домакините, които отново бяха без звездата си Янис Андетокумбо, 34 точки вкара Деймиън Лилард.

На Запад Минесота поведе с 2-0 на Финикс след победа и във втория си мач на свой терен, този път със 105:93.

Джейдън Макданиълс се отчете с 25 точки и 8 борби за успеха, докато най-резултатен за „слънцата“ с 20 точки бе Девин Букър.

Тагове: НБА, Далас, ЛА Клипърс, Индиана, Милуоки, Финикс, Минесота