Орландо показа две лица и опази крепостта си от Кливланд (видео)

(сн. Orlando Magic/Twitter)
27-04-2024 22:46 | BGbasket.com

Орландо Меджик отново показа, че мечтае за нещо повече от достойно участие в плейофите на НБА и фиксира втора поредна победа. Баскетболистите на Джамал Моузли не оставиха надежди на Кливланд Кавалиърс след 112:89 в четвъртия мач от четвъртфиналите в Източната конференция. В „Киа Сентър“ тимът от щата Флорида показа две лица, особено през първото полувреме, когато изоставаше в по-голямата му част, но през второто се развихри и сломи съпротивата на играчите, водени от Джей Би Бикърстаф.

Това се оказа достатъчно за „магьосниците“ да изравнят серията до 2:2 успеха. Следващият мач е планиран за 30 април (вторник), а домакин ще бъде Кливланд.

Началото на предвещаваше подобен край, тъй като двата отбора си спретнаха гонитба. Усилията на Дариъс Гарлънд, Донован Мичъл и Джарет Алън  помогнаха на гостите да развалят статуквото. Точните стрелби на Франц Вагнер и Маркел Фулц дадох основание на домакините да надигнат глава, но след 12 минути „кавалерите“ изкопчиха точка актив.

Реализаторският дуел между Евън Мобли и Флулц излезе на преден план на старта на втората четвърт. Впоследствие Алън и Мичъл удариха рамо в офанзивен план на първия, за да може Кливланд да заиграе позицията на лидер и да се изстреля на голямата почивка при 60:51.

Водачеството остана в ръцете на отбора от щата Охайо и в началото на второто полувреме, когато Алън и Гарлънд отново напомниха себе си. „Магьосниците“ включиха на друга скорост и отговориха с мощна серия от 23:3, дело на Франц Вагнер, Уендъл Картър – младши, Джейлън Слъгс и Джонатан Айзък, с което картината на паркета придоби съвсем друг вид и те стигнаха до 18 точки преднина в края на предпоследния период. Във финалната част тимът от щата Флорида отново бе безпощаден и интригата тотално се изпари.

Франц Вагнер поведе Орландо към ключовия успех с 34 точки и 13 борби. Джонатан Айзък завърши с 14, 7 борби и 4 точни стрелби от далечна дистанция. Джейлън Слъгс и Маркел Фулц отбелязаха по 12 точки, Уендъл Картър – младши има 11 и 5 овладени под двата ринга топки.

Джарет Алън се отличи с 21 точки и 9 борби. Донован Мичъл завърши с 18 и 6 асистенции, Еван Мобли (9 овладени под двата ринга топки) и Дариъс Гарлънд (6 завършващи подавания) вкараха по 14.

Тагове: Орландо Меджик, Кливланд Кавалиърс, плейофи, Източна конференция