Константин Костадинов близо до дабъл-дабъл за Аликанте

(сн. HLA Alicante/Twitter)
11-05-2024 11:17 | BGbasket.com

Константин Костадинов и Аликанте финишираха с грешна стъпка редовния сезон в испанската Leb Oro, след като инкасираха трета поредна загуба. Пред своя публика българинът и неговите съотборници допуснаха поражение срещу Сан Пабло Бургос със 73:83 в мач от последния 34-и кръг.

Срещу името на момчетата, водени от Антонио Перес, личат 19 победи и 15 загуби, което ги постави на седмото място в крайното класиране на втора испанска дивизия. За Костадинов и компания предстоят плейофите в първенството, където ще играят с Форка Лейда, който завърши на третата позиция с 26 успеха и 8 поражения.

Двата отбора си поделиха по една част през първото полувреме и на голямата почивка светлинното табло светеше при 42:40 за домакините. След паузата гостите взеха постепенно нещата в свои ръце за пълен обрат и си тръгнаха с победата.

Костадинов започна в стартовата петица и загря за плейофите в шампионата. Българският национал остана на крачка от дабъл-дабъл. Крилото завърши с 9 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 27 игрови минути. При стрелбата си той бе 2/3 от средна дистанция, 1/1 отвъд дъгата и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Брадли Дейвидсън завърши с 16 точки за тима от Аликанте.

Тагове: Константин Костадинов, Аликанте