Денвър се върна в играта, първа победа и за Индиана

11-05-2024 09:05 | BGbasket.com

Денвър записа първа победа в полуфиналите на Западната конференция в НБА през този сезон. След като загуби двете си домакинства срещу Минесота, шампионът отговори подобаващо, печелейки мач №3 в Минеаполис със 117:90, нанасяйки първа загуба на съперника си в елиминациите.

Единствено началните минути на срещата бяха оспорвани, след което Денвър започна да трупа разлика и не я изпусна до последно.

Никола Йокич остана на асистенция от трипъл-дабъл, завършвайки с 24 точки, 14 борби и 9 асистенции. С 24 точки е и Джамал Мъри.

За Минесота 19 точки реализира Антъни Едуардс.

На Изток Индиана също намали изоставането си на 1-2 в серията срещу Ню Йорк Никс, след като спечели първото си домакинство със 111:106.

Домакините на два пъти пропиляваха двуцифрена преднина, а близо половин минута преди края резултатът бе равен. Ключова тройка от над 9 метра на Андрю Немхард обаче им върна водачеството, а наказателни удари на Арън Несмит оформиха и крайния резултат.

Тайрийз Халибъртън отбеляза 35 точки за победителите със 7 асистенции, Паскал Сиакам се отчете с 26 точки и 7 борби.

Тагове: НБА, Денвър, Минесота, Ню Йорк, Индиана