Николай Стоянов: В тази зала забравяш, че си изморен

12-05-2024 23:25 | Веселин Михайлов

Спартак Плевен не успя да удари за втори път във втория кръг от плейофите на Sesame НБЛ. Спартаклии загубиха от Рилски спортист с 82:90 в зала „Балканстрой“. Николай Стоянов даде тон на „синьо-белите“, особено през второто полувреме, когато намери своя ритъм в офанзивен план. Българският национал бе сред главните причини плевенският тим да мечтае за обрата, но в крайна сметка остана на крачка от него. Крилото записа 17 точки, 6 борби и 1 открадна топка за 27 игрови минути.

Проблемът дойде от това, че гостите бяха готови за битка през всичките 40 минути, а ние отговорихме малко по-късно в хода на мача. С това им да дадохме инициативата още от първите минути. В плейофна среща това е напълно достатъчно за един опитен и класен отбор да поеме контрола върху събитията и да вземе победата. За следващия двубой трябва да сме готови да отговорим на тези 40 минути, да сме концентрирани и агресивни, за да можем да изравним серията.

Всички видяха, че организацията на играта ни спадна след излизането на Константин Тошков. Останахме само с Станимир Маринов на плеймейкъра, използвахме Джулиън Люис  на тази позиция, но той никога не е играл като такъв. В плейофите е така, опитваш се да се нагодиш към ситуацията. Мачовете са през два дни, физическото състояние е последното, на което можеш да се опреш. Този път беше така, надявам се следващият мач да е по-различен и в наша полза. В плейофите забравяш, че си уморен и излизаш да дадеш всичко от себе си.

В тази зала забравяш, че си изморен. Хората те държат свеж. В следващия мач очаквайте битка от първата до последната минута“, коментира Стоянов.

Тагове: Спартак Плевен, Николай Стоянов, НБЛ - мъже