Септември 97 и Светкавица ще спорят за титлата при момичетата U13

(сн. БК”Септември-97”)
14-06-2024 21:39 | BGbasket.com

Отборите на Септември 97 и Светкавица ще се изправят един срещу друг в спор за титлата на Държавното първенство за момичета U13. Това стана ясно след като и двата тима спечелиха полуфиналните си срещи днес, изиграни в зала "Иван Ангелов".

Баскетболистките на Борислава Мандур записаха убедителна победа над Левски със 75:37 в първия полуфинален двубой за деня. Септември надигра противника си във всеки един от периодите, които му бяха и достатъчни в течение на мача да увеличи разликата си.

Във втората полуфинална среща пък домакините от Светкавица надиграха Дунав Русе със 101:42. Съставът на Христиана Златкова записа повече от убедителни първи и трети период, за да увеличи драстично аванса си и да не остави никакви шансове на противника си.

Берое и Рилски спортист ще спорят за 5-о мястото, след като се наложиха съответно над Славия и Спартак Плевен.

Берое победи столичния тим в оспорван мач и много силна последна част. Старозагорки наваксаха пасив от 9 точки, с който влязоха в заключителните 10 минути и така стигнаха до успеха със 70:67.

Рилски спортист се наложи над Спартак с 65:41, като двата тима направиха равностойно първо полувреме, но авансът, който самоковки взеха в третата четвърт бе решаващ.

Тагове: Финали за момичета U13