Далас отнесе Бостън за първа победа във финалната серия

15-06-2024 09:35 | BGbasket.com

Далас остава в битката за титлата в Националната баскетболна асоциация. Тимът записа първа победа във финалната серия, побеждавайки Бостън у дома със 122:84, с което намали общия резултат на 1-3.

Единствено първите минути бяха равностойни, след което Далас натрупа солиден аванс, който за кратко достигна и внушителните 48 точки.

Макар „келтите“ да свалиха част от изоставането си в края, те записаха третата най-голяма загуба в историята във финална серия. Антирекордът се държи от Лос Анджелис Лейкърс, който губи именно от Бостън с 92:131 през 2008 г., а втори в класацията е Юта с поражение от 54:96 от Чикаго през 1998 г.

Лука Дончич бе най-резултатен за победителите с 29 точки, повечето от които вкара през първото полувреме. Кайри Ървинг добави 21 точки.

За съперника 15 точки реализира Джейсън Тейтъм.

Мач №5 от серията е във вторник в Бостън, като се играе до четири победи.

Тагове: НБА, Далас, Бостън