Трудни победи за фаворитите в първия ден от финалите при момчетата U14

(сн. BGbasket.com)
26-06-2024 20:47 | BGbasket.com

С трудни победи за голяма част от водещите отбори през сезона започна финалният турнир в Държавното първенство за момчета U14. Решителният етап от шампионата стартира днес в залата на ЦСКА в София.

Вълци Разград надви Делфин с 82:73 в първия двубой за деня. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, след което бургаският тим бе напред с 38:34. Драмата продължи и след паузата, а всичко остана за финалните десет минути, които започнаха при точка аванс за Делфин. Съставът на Вълци обаче изигра много силна последна част, която му донесе успеха.

В другия мач от група А носителят на Купата Балкан се справи трудно с Черно море Тича, побеждавайки със 75:70. „Зелените“ изоставаха с 12 точки на почивката, но много силно второ полувреме им донесе успеха.

БУБА Баскетбол стартира с категорична победа в група B срещу Берое с 81:60. Столичният тим поведе още от първата част и до края не изпусна водачеството си, като загуби с минимална разлика само последните десет минути.

В последния двубой за деня Доростол се наложи над Академик Бултекс 99 с 52:50. Съставът от Силистра имаше 5 точки аванс след една четвърт игра, но на почивката съперникът обърна за 30:24. След много равностойна трета част Академик бе напред със 7 преди заключителния период, в който обаче Доростол стигна до нов обрат и спечели, макар победителят да не бе ясен до последните секунди.