Победа за жените U20 в последната контрола преди Европейското

(сн. БФБ)
01-07-2024 20:39 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени U20 спечели последната си контрола преди Европейското първенство в Дивизия B, на което София е домакин. В среща, изиграна днес в столичната зала „Триадица“, баскетболистките на Преслав Пешев надвиха Швейцария с 58:47.

Двубоят започна много равностойно, като след десет минути игра гостите имаха леко предимство при 14:12. Ниската резултатност се запази и през втория период, а на почивката България обърна за 22:21.

Силна серия в полза на домакините даде начало на второто полувреме, а преди заключителната четвърт те бяха напред с 42:35. Разликата бързо стана и двуцифрена, като тимът ни удържа водачеството си до последно.

Деана Стояновска бе най-резултатна за България със 17 точки, 13 има Яна Карамфилова.

Европейското първенство в Дивизия B ще се проведе в периода 6-14 юли. В първия си мач България ще се изправи срещу Украйна на 6 юли (събота) от 18:00 часа в зала „Триадица“, като в групата на тима ни са още Австрия и Исландия.

Тагове: България U20 (жени)