Пореден силен мач за Христова при разгром на Жирона в Испания

(сн. fiba)
20-10-2024 17:12 | BGbasket.com

Борислава Христова и Жирона нямат спиране от началото на сезона в женската Лига Ендеса, след като ликуват за трети пореден път. Българката и нейните съотборнички постигнаха разгром при гостуването си на Ардой с 91:67 в мач от третия кръг.

Така баскетболистките на Роберто Игнес са с пълен актив от три победи и все още не познават вкуса на загубата в испанския елит. На 27 октомври (неделя) Христова и компания ще имат домакинство на Араски.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Гостите си изградиха минимална преднина от 5 точки след 10 минути. Във втората част отборът от Жирона се разигра още повече и натрупа още по-сериозна преднина, за да се изстреля на голямата почва при 50:36. През второто полувреме участникът в Еврокъп нямаше проблеми да вдигне разликата  и да убие интригата.

Христова бе селектирана в стартовата петица и изнесе нов силен мач. Както по традиция, българската националка постави името си сред реализаторите и допринесе за разгрома. Крилото завърши с 16 точки, 4 борби и 1 асистенция. При стрелбата си тя бе 3/8 от средна дистанция, 1/3 зад дъгата и 7/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Клоуи Биби се отличи с 24 точки и 5 борби от нейните съотборнички. Сандра Виана реализира 15.

Тагове: Борислава Христова, Жирона