Финикс детронира Лейкърс, Йокич прати Денвър на полуфинал

04-06-2021 10:03 | BGbasket.com

В Националната баскетболна асоциация ще има нов шампион през този сезон. Това стана ясно, след като Финикс изхвърли от плейофите настоящия носител на трофея Лос Анджелис Лейкърс. „Слънцата“ спечелиха шестия мач като гост със 113:100 и с общ резултат 4-2 затвориха четвъртфиналната серия на Запад в своя полза.

Гостите поведоха с 36:14 още след първата четвърт, която се оказа и ключова за крайния успех. Антъни Дейвис, който бе под въпрос до последно, все пак се появи на паркета, но след само пет минути напусна заради нова травма.

Девин Букър бе в основата на успеха с 47 точки (8 тройки) и 11 асистенции. Над всички за „езерняците“ бе Леброн Джеймс с 29 точки и 9 борби, който за първи път в кариерата си отпада още на старта на плейофите.

Денвър също отстрани Портланд с 4-2, след като спечели домакинството си тази нощ със 126:115 и ще срещне именно Финикс на полуфиналите в конференцията.

Фаворитът за наградата MVP през този сезон Никола Йокич отново изигра много силен мач, който завърши с 36 точки, 8 борби и 6 асистенции. Дабъл-дабъл за съперника от 28 точки и 13 асистенции има Деймиън Лилард.