Берое Стара Загора с нова рутинна победа в А група

18-12-2021 16:28 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа още една рутинна победа в женската А група. В среща, изиграна днес в зала „Общинска“, тимът надви Шампион 2006 със 112:76.

Младият състав на Лъчезар Коцев бе почти равностоен на своя съперник до средата на втората четвърт, след което обаче домакините натрупаха солиден аванс и не го изпуснаха до последно. Жаклин Златанова не взе участие и в този мач, а една от новопривлечените чужденки – Ребека Тобин, отново не попадна групата на отбора си.

След тази среща Берое е с баланс 8-1, докато загубата бе пета за столичния отбор, който има и три победи.

Двубоят започна с доста висока резултатност и от двата тима. На няколко пъти домакините повеждаха с 8 точки и въпреки че съперникът им стигна до пълен обрат, след десет минути игра те водеха с 29:24 заради по-добрите си изяви в подкошието. След равностойно начало на втория период баскетболистките на Таня Гатева взеха инициативата и на почивката се откъснаха с 57:42.

Разликата в полза на Берое Стара Загора мина границата от 30 точки след паузата, като преди последната четвърт тимът бе напред с 88:59. До края играта бе доста по-равностойна, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Цветомира Шаренкапова бе най-резултатна за успеха с 30 точки, като направи и 8 асистенции.  Виолина Кочева се отчете с 25 точки и 9 асистенции, Радостина Христова има 16 точки и 8 борби, а малко не достигна на Саманта Лоджик за трипъл-дабъл – 15 точки, 8 борби и 10 асистенции.

За Шампион 2006 Антония Филипова завърши с 21 точки и 7 борби. Виктория Иванова се отчете с 19 точки, Ванина Василева има 14 точки, но и 8 грешки, а Микаела Дамянова записа 11 точки и 8 борби.