Левски съкруши Ямбол със серия от 21-0 в третата част

(сн: НБЛ)
17-02-2022 19:44 | BGbasket.com

Левски взе победа в Ямбол с 97:78 и след две поражения в последната седмица, успя да си тръгне с успех преди паузата в първенството.

Кръстан Кръстанов се завърна в игра за Ямбол, а Левски влезе в мача по-малко от 24 часа, след като загуби в Пловдив от Академик.

В първата четвърт гостите отново се отдадоха на слабостта си в последно време и бързо извършиха 6 грешки. Ямбол от своя страна се възползва отлично и водеше след една част игра с 23:22.

За две минути във втория период Левски отговори със серия от 9-0 и взе водачеството, за да не го изпусне повече.

До почивката "сините" бяха вкарали вече 50 точки, като паузата дойде при 50:39.

Второто полувреме започна съкрушително за Ямбол, като Левски направи серия от 21-0 и всяка интрига приключи при 30 разлика.

Домакините вкараха един кош за над 7 минути, но след това реализираха 10 до края на третата част, която приключи при 82:54.

Финалните 10 минути се доиграха, повече от младите баскетболисти в двата тима, но когато разликата падна до 20 точки и някои от титулярите се завърнаха на терена за гостите.

Ивица Радич завърши с 22 точки и 10 борби, по 13 добавиха Венци Петков и Марио Литъл, а с 13 и Мартин Петров записа най-резултатния си мач в НБЛ.

Александър Матушев продължи като топреализатор на Ямбол с 18 точки, 11 добави Георги Герганов, толкова вкара и Джеремая Пейдж.