Осем отбора се включиха в турнира на Олимпия Баскет

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
11-10-2022 19:05 | BGbasket.com

Столичният клуб Олимпия Баскет проведe третото издание на турнира Баскет предизвикателство в зала ЦСКА, подпомогнат от ММС. В него се включиха по четири отбора момчета до 14 години и кадетки.

Освен състава на домакините, при момичетата се включиха още Академик - ПловдивМиньор Перник и Локомотив София.

Златните отличия при тях бяха спечелени от Локомотив София, след битка срещу Олимпия Баскет. На трето място остана Академик - Пловдив, който след атрактивен мач надви Миньор Перник.

Категоричен победител при момчетата стана отборът на ЦСКА, пребори на финала Ахил, а с бронза се окичи Олимпия Баскет, надиграл в емоционален мач Академик 17.

След награждаването президентът на Олимпия Баскет Емилия Варадинова сподели и мнението си за турнира:

„Проведеният турнир мотивира участниците от 8 отбора за системна работа и баскетболно развитие в предстоящия сезон. Олимпия Баскет предизвика, а останалите участници откликнаха на призива за честна и спортсменска игра. Спечелиха всички състезатели и треньори, които преживяха вълнуващи мигове и много позитивни емоции“.

Тагове: Олимпия Баскет