Левски регистрира нова загуба в Балканската лига

(сн. BGbasket.com)
01-03-2023 19:14 | BGbasket.com

Левски регистрира още една загуба в Балканската лига, като този път отстъпи на Пея със 74:86.

Българският тим остава последен в надпреварата, със седем поражения.

Алан Арнет се завърна в игра след няколко седмици отсъствие заради контузия в ръката, навръх рождения си ден.

И в този двубой за Левски през целия мач на терена бяха юноши на "сините".

Пея в доста подновен състав и нов треньор пое инициативата от първата минута на двубоя. Косоварите с петима американци в групата имаха добри моменти в атака, а Левски играеше доста хаотично. Така в по-голяма част от началния период Пея водеше и играта, и в резултата. Две минути преди края й, след поредица силни защити, Левски изравни до 16:16.

Оттам до завършека й "сините" реализираха само един фаул, а Пея отново поведе с 6 - 23:17.

Гостите стигнаха и до двуцифрена преднина рано във втората част. Те постепенно успяха да я вдигнат и по-сериозно, благодарение на превъзходство в подкошието и страхотни тройки, които вкараха. На другия полюс в своята зала Левски реализира само 1 тройка за повече от четвърт час игра.

Двата тима се оттеглиха на почивка при 46:29 в полза на Пея, след като косоварите успяха да осъществят почти двойно повече нападения от Левски за полувремето.

Пея започна с 3 тройки второто полувреме и разликата вече стигна до 20 точки, въпреки усилията на Левски. Освен всичко друго Пея играеше с огромно настроение, което им даваше лекота и в двете фази на играта.

Левски за кратко успя да се доближи, след като в игра останаха само българските баскетболисти на тима, но за обрат бе трудно да се мисли.

Домакините спечелиха с точка третата част, а в последната бяха равностойни, но интригата вече бе приключила.

Алан Арнет завърши с 19 точки за 25 минути игра, плюс 6 борби.

Дейвид Джоузеф бе най-резултатен с 25 точки, след 5 тройки, Брадли Уолдоу добави 18.