Шоутайм поведе във финала на Изток, бронз за Шумен -2

(сн. ББЛ)
21-05-2023 18:55 | BGbasket.com

Шоутайм поведе във финалната серия в регион Изток на ББЛ А група, като в първия мач от нея победи ИУ във Варна с 85:74.

Лидерът в редовния сезон натрупа двуцифрен аванс още след първата част – 24:14, а на почивката се оттегли при 44:30 в своя полза. Разликата скочи до 17 след паузата и макар до края съперникът да се доближи само на 4, до пълен обрат не се стигна.

Джъстин Сътън бе водещ реализатор за победителите с 21 точки. Красимир Димитров записа 19 точки, 10 борби, 6 асистенции, но и 7 грешки. За ИУ Петър Христов бе над всички с 25 точки и 11 борби, с 14 е Димитър Илиев.

Шумен -2 спечели бронзовите медали в региона, след като в директен мач надви Черно море Тича -2 със 106:92.

След сравнително оспорвана първа четвърт баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак с 6. Ключова обаче се оказа втората част, която те спечелиха с 31:7 и на почивката се откъснаха с 59:29. До края „моряците“ свалиха част от изоставането си, но нямаха сили за пълен обрат.

Веселин Байчев отбеляза 21 точки с 9 борби за победителите. По 19 точки вкараха Баръш Мустафа и Станислав Банков.

За Черно море Тича -2, който игра и едва с шест човека, Драгомир Митев бе над всички с 34 точки и 14 борби, Мартин Зафиров се отчете с 20 точки и 7 асистенции.