Категоричен Хебър е на полуфинал в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
09-06-2023 15:51 | BGbasket.com

Хебър гарантира място на полуфиналите в ББЛ А група след убедителна победа срещу Шумен -2 със 101:79 в Хасково.

В спор за място на финала победителите ще се изправят срещу Миньор 2015 или Чавдар Троян.

Баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак поведоха със 7:0 в началото на мача, но силна серия бързо доведе до обрат и след десет минути игра съперникът водеше с 30:19. Играта бе много равностойна през втория период, но на почивката преднината на отбора от Пазарджик отново бе двуцифрена – 58:46.

Разликата скочи до 23 преди заключителната част, като до края Хебър задържа солидния си аванс.

Берк Мехмед записа 22 точки със 7 борби за успеха, Юлий Арабаджийски има 21 точки, а с 18 и 14 борби е Христо Бъчков.

За Шумен -2 най-резултатен бе Баръш Мустафа с 25 точки, Пламен Русков е с 19 и 15 борби, а 13 точки вкара Станислав Банков.