Момичетата U14 изпуснаха Израел на Словения Бол

(сн.facebook.com/U14SloveniaBall)
11-08-2023 17:45 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета U14 завърши със загуба участието си в груповата фаза на силния турнир Словения Бол. В последния си мач тимът ни отстъпи на лидера Израел с 57:65, но показа много борбеност и до самия край имаше шанс да вземе победата.

Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. Разликата обаче така и не надвиши 5 точки, а на почивката баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова изоставаха с 33:35.

След паузата Израел поддържаше крехък аванс и преди последната част се оттегли при 49:43 в своя полза. Тимът дръпна и с 12 през заключителния период, но страхотна серия от 13:0 доведе до обрат и 57:56 за България при оставащи три минути. До края обаче съперникът отбеляза 9 безответни точки и измъкна успеха.

Дабъл-дабъл за отбора ни направи Деяна Станиславова, която завърши с 16 точки и 10 борби, а Катрина Бозова добави 14 точки.

Победата бе трета за състава на Израел, който спечели групата и се класира за полуфиналите. България завършва с баланс 1-2, като на теория все още има шанс за Топ 4 при евентуална тройна въртележка, но за целта Хърватия трябва да победи Унгария в последния мач и вече значение ще има точковата разлика. В противен случай тимът ни ще играе за разпределение на 5/7 място.

Тагове: Словения Бол