Рилски спортист се измъчи срещу Берое, но спря негативната серия

05-11-2023 14:53 | BGbasket.com

Рилски спортист прекъсна негативната си серия в Sesame Национална баскетболна лига. След трите поредни поражения в шампионата, тимът надви трудно Берое с 86:82 в много оспорван и драматичен мач в „Арена Самоков“. Победата бе втора за домакините от началото на сезона и първа за новия старши треньор на отбора Любомир Киров.

След този двубой и двата отбора са с баланс 2-3, като в следващия кръг Рилецо ще приеме ЦСКА, а Берое ще е домакин на Академик Пловдив.

Двубоят започна с много висока резултатност, като през цялата първа четвърт разликата не надвиши 4 точки в полза на който и да е от двата тима. Водени от Джоузеф Лоусън, домакините играеха много силно в подкошието, но съперникът им вкара шест тройки в тази част и след общо 17 точки на Даръл Дейвис и Карлос Пепин, след десет минути игра бе напред с 24:22.

Двата отбора продължиха да поддържат много близка дистанция и през втория период, но Рилски спортист завърши полувремето със серия от 11:0 и на почивката се откъсна с 45:37.

Баскетболистите на Любомир Киров поведоха и с двуцифрена разлика след паузата, но поредни тройки на Михаил Комбаков върнаха Берое в мача. Гардът реализира впечатляващите 18 точки само в тази част и след общо 30 за отбора му, преди последните десет минути гостите обърнаха за 67:65.

Рилски спортист стартира много силно последната част и след 9 безответни точки принуди Никола Василев да вземе прекъсване. И този път обаче старозагорският тим не се отказа и по-малко от три минути преди края играещият много силно в мача Карлос Пепин поведе отбора си към нов обрат – 82:80. Мирослав Васов бързо възстанови равенството, след което последваха поредни неуспешни стрелби и за двата отбора. Точни наказателни удари на Джоузеф Лоусън минута преди края дадоха ново предимство за домакините, а при оставащи 9.6 секунди отново срещу него бе отсъдено  нарушение. Баскетболистът на Рилски спортист не сбърка и този път, като направи аванса на отбора му 4, което на практика и донесе победата на домакините.

Именно Лоусън бе и най-резултатен за успеха с 22 точки. Чавдар Костов реализира 16, с 15 е Мирослав Васов, а по 10 добавиха Александър Янев и Алекс Симеонов.

За Берое Карлос Пепин реализира 29 точки, Михаил Комбаков е с 21 (5 тройки), Даръл Дейвис има 15 точки, с 11 и 8 борби е Антон Маричевич.