Васил Евтимов: Играем си с огъня

09-03-2024 18:36 | Max Sport 2

Черноморец ивоюва първа победа в Топ 6 на Sesame НБЛ. Действащите вицешампиони пребориха ЦСКА със 78:68 в зала „Бойчо Брънзов“. Наставникът Васил Евтимов бе доволен от представянето на „акулите“, но допълни, но обърна внимание и на двуцифрената разлика, която почти бе стопена в четвъртата част.

Играем си с огъня, това правим. Не си го обяснявам как при плюс 18 точки за нас в началото на последната част в продължение на 3 минути губим топката. Искам да видя неща, които да правим от самото начало на мача, а не на полувремето. Като цяло съм доволен, с изключение на няколко детайли. До този момент никой не ми се е оплаквал, че стрелял по-малко пъти на мач. Искам да видя завръщането на Христо Захариев и Тони Троша, за да ги имаме тези двама играчи в нашата ротация. Тогава ще станем още по-опасни.

Аз съм убеден, че ЦСКА ще играе по-добре на четвъртфиналите за Купата на България. В тази среща гостите играха с това, което имаха. Имат контузен играч в лицето на Александър Радукич. Това им намали ротацията с един баскетболист, което не е лесно. Камерън Грегъри все още не е в оптимална форма, но познавайки Росен Барчовски, съм убеден, че той ще подготви отбора си за четвъртфинала. Ние трябва да сме концентрирани, защото няма да е лесно“, завърши Евтимов.

Тагове: Васил Евтимов, Черноморец, НБЛ - мъже