Серията на Костадинов и Аликанте свърши

(сн. HLA Alicante/Twitter)
12-03-2024 23:51 | BGbasket.com

Константин Костадинов и Аликанте не успяха да добавят още един триумф на своята сметка в испанската Leb Oro, след като серията им от седем поредни успеха бе стопирана. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при визитата сина Овиедо след 83:89 в мач от 24-ия кръг.

Баскетболистите на Антонио Перес имат на сметката си 16 победи и 8 загуби, като смъкнаха до петото място във втора испанска дивизия. На 16 март (събота) Костадинов и компания ще приемат Естудиантес.

Първото полувреме премина под знака на високата резултатност, а след неговия край домакините съумяха да поведат с 53-50. При подновяването на играта гостите отново играеха ролята на догонващи и до края не успяха да стопят изоставането си.

Костадинов намери място в стартовата петица, но престоя на паркета само 8 минути. За това време българският национал не успя да се разпише, оставяйки на сметката си 5 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка. При стрелбата си крилото бе 0/1 от близко разстояние, 0/2 зад арката и 0/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Брадли Дейвидсън наниза 27 точки и 6 тройки за тима от Аликанте. Сериние Баро финишира със 17 и 6 борби.

Тагове: Константин Костадинов, Аликанте