Монако продупчи билета си за плейофите в Евролигата (видео)

(сн. AS Monaco Basket/Twitter)
04-04-2024 23:58 | BGbasket.com

Монако се превърна във втория отбор, който си гарантира място плейофите на Евролигата. Съставът на Саша Обрадович излъга Жалгирис с 69:66 в 33-ия кръг. В „Гастон Медисан“ отборът от Княжеството държеше съдбата си в свои ръце, но едва в края постигнаха ценния успех, който е трети последователен в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент. Освен това „монегаските“ спряха успешната серия на литовците от три поредни победи.

Действащият шампион в Лига Про А заема третата позиция с 22 успеха и 11 поражения. От своя страна играчите на Андреа Тринкиери са 14-и с 14 победи и 19 загуби. На 11 април (четвъртък) Монако ще приеме Байерн Мюнхен, а „зелените“ ще посрещнат Реал Мадрид.

Майк Джеймс и Донатас Мотеюнас се постараха домакините да се поздравят с двуцифрена преднина още в началото. До края на първата част проблясъците на Брейди Манек не бяха достатъчни да предотвратят слабия старт на гостите и „монегаските“ се отскубнаха с 9 точки.

Джарън Блосъмгейм пое щафетата от своите съотборници през втория период и двуцифреният актив продължи да свети на таблото в полза на актуалните първенци в Лига Про А. Въпреки че Кийнън Еванс и Довайдас Гиедрайтис дадоха поводи на оптимизъм за литовците, Джеймс се развихри и фиксира 39:29 за отбора от Княжеството на полувремето.

Ниската резултатност не отстъпи и при подновяването на играта. Това обаче не спря домакините да настъпят газта и да се отскубнат със 7 точки след 30 минути игра.

Джордан Лойд и Джеймс улесниха задачата на „монегаските“ в последната част, когато им припомниха какво е да имат двуцифрена разлика. „Зелените“ се хвърлиха на щурм чрез Манек и Еванс, за да съкратят пасива си само до 5 точки при по-малко от 3 минути до края. В този момент Мотеюнас влезе в ролята на спасител и помогна на отбора от Княжеството да ликува след финалната сирена.

Майк Джеймс даде тон на победителите с 18 точки и 5 асистенции. Донтас Мотеюнас регистрира 14 и 7 борби, Джарън Блосъмгейм записа 11 и 5 овладени под двата ринга топки.

Кийнън Еванс отвърна за тима от Каунас със 17 точки и 5 асистенции. Бейди Манек приключи с 12 и 7 борби, Кевариъс Хейс финишира с 11 и 7 овладени под двата ринга топки.

Тагове: Монако, Жалгирис, Евролига