Лейкърс се класира за плейофите в НБА

17-04-2024 05:29 | BGbasket.com

Лос Анджелис Лейкърс се класира за плейофите в Националната баскетболна асоциация. На старта на плей-ин турнира тимът се наложи над Ню Орлиънс със 100:106 и си гарантира сблъсък с Денвър на четвъртфиналите на Запад.

Леброн Джеймс бе близо до трипъл-дабъл в мача със своите 23 точки, 9 борби и 9 асистенции. Ди‘Анджело Ръсел реализира 21 точки, с 20 и 15 борби е Антъни Дейвис.

Страхотен мач за Ню Орлиънс изигра Зайън Уилямсън с 40 точки и 11 борби, но не игра в последните три минути заради травма, от което „езерняците“ се възползваха по най-добрия начин.

Двата тима играха и преди три дни в последния мач от редовния сезон, като поражение и тогава коства на „пеликаните“ директно място в плейофите.

Те все пак ще имат още един шанс да влязат в Топ 8, като ще се изправят срещу победителя от мача на отбора на Александър Везенков Сакраменто и Голдън Стейт. Ню Орлиънс обаче е неудобен съперник за "кралете", които загубиха и петте си мача срещу него през сезона до момента.

Тагове: НБА, ЛА Лейкърс