Росен Барчовски: През второто полувреме гледахме Спартак отблизо

19-04-2024 23:00 | Веселин Михайлов

ЦСКА инкасира четвърта поредна загуба в Топ 6 на Sesame НБЛ. „Армейците“ не успяха да се противопоставят и загубиха със 70:102 в зала „Балканстрой“. Наставникът Росен Барчовски бе разочарован от представянето на „червените“ през второто полувреме.

Второто полувреме бе определящо за изхода на мача. Домакините започнаха много твърдо и агресивно през третата част, ние направихме грешки. Оттам се получиха контраатаки, дадохме им възможност да се разиграят, дойде им самочувствието и съответно започнаха да вкарват много. Това е наша слабост, която не можем да я поправим вече 3,4 месеца. Ако това нещо го пооправим, може и да излезем с успех в някой мач, иначе няма да стане.

През първото полувреме ние играехме по-добре, докато през второто игра само Спартак, а ние гледахме отблизо. Това не идва само от късата пейка, даже и с нея трябва да стоим много по-равностойно. Можем да загубим, но не и по този начин“, каза още опитният специалист.

Един мач е 40 минути. Аз видях и хубави неща, но какво от това? Те са за едно полувреме, а трябва да се правят за цял мач. Когато се правят  по някое време, така мога и аз да вляза, и да изигра две хубави топки, и да направя 10 глупости.

Мачът срещу Черно море след дни няма да е загрявка за плейофите. Това е сериозна среща, в която трябва да изчистим всичките си грешки. Излизаме да играем добре и за победа, след това ще мислим за плейофите“, отбеляза Барчовски.

Тагове: ЦСКА, Росен Барчовски, НБЛ - мъже