Убедителни Берое и Шампион на старта на финалите за девойки U19

(сн. BGbasket.com)
08-05-2024 14:11 | BGbasket.com

Победи с разлика постигнаха Берое Стара Загора и Шампион 2006 в първи мачове от Държавното първенство за девойки U19, което стартира в Самоков.

Берое победи Левски с 88:38, а Шампион надделя над Дунав Русе със 75:36.

И в двете срещи фаворитите рано успяха да вземат солиден аванс и не оставиха много опции пред съперниците.

Шампион имаше двуцифрена преднина в първата част и я увеличи до 41:14 на почивката. Разгромен бе и третият период и в края вече при ясен резултат Дунав взе последната четвърт.

Ирена Колева раздели минутите между всички 12 състезателки, като повече играха само Елена Драгоева и Анджела Стамболян. Те бяха и най-резултатни - съответно с 18 и 19 точки.

Светлозара Георгиева и Даная Димитрова вкараха по 11 и 10 за Дунав.

Берое не даде и част на Левски, като спечели и четирите периода с разлика.

Още в първата четвърт дистанцията бе почти 20, на почивката - 47:19, а и след нея баскетболистките на Жаклин Златанова не спряха.

И тук минутите отидоха при всички старозагорки, Десислава Маринова отбеляза 13 с най-много, а всяка една от Берое успя да отбележи поне 2 коша от игра.

Силвана Димова вкара 8 - най-много за Левски, където в пълна противоположност със съперника само едно момиче имаше повече от два коша от игра.

Ролите се разменят утре, когато Дунав играе с Берое, а Левски с Шампион. Дербито за върха ще е в последния ден.