Очакван полуфинал за Берое и Шампион

(сн. BGbasket.com)
09-05-2024 14:45 | BGbasket.com

Берое Стара Загора и Шампион 2006 си осигуриха очаквано място на полуфинал на Държавното първенство за девойки U19.

В ранни зори Берое победи Дунав с 90:50, а след това Шампион взе своето срещу Левски със 76:44.

Старозагорки и в този двубой спечелиха всички четвъртини, като в първата и последната дадоха повече отпор.

След едно полувреме Берое водеше с 40:22, а всичко се реши с ударна трета четвърт.

Мила Кръстева завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби за победата, 13 вкара Девора Тенева.

За Дунав близо половината актив дойде от Никол Николова - 18 точки.

Четвърт час интрига имаше в столичния двубой след това, но Шампион успя да наложи волята си.

В средата на втория период момичетата на Ирена Колева направиха серия от 15-1 и това им донесе добър аванс на почивката от 15 точки.

През второто полувреме двата отбора изиграха две доста радлични части - третата с отлична резултатност, а последната без особено точни атаки.

Шампион имаше огромно предимство в борбата, което се оказа и ключът, заедно с 22 асистенции и 9 тройки.

Валерия Стойчева всара 16 за победата, 13 добави Елена Драгоева и 12 - Габриела Коцева.