Всички участници в Топ 8 при момчетата U13 вече са ясни

(сн. facebook.com/Chardafon)
13-06-2024 20:18 | BGbasket.com

Чардафон, Балкан, Шампион 2006 и Спартак Плевен са последните четвъртфиналисти в Държавното първенство по баскетбол за момчета U13. Трите тима си гарантираха място в осмицата след победи в квалификационните си срещи на старта на финалния турнир във Варна.

В първия мач за деня в зала „Христо Борисов“ Чардафон отстрани Левски след победа с 67:58, дошла след по-силни първа и трета част.

Балкан също продължава в следващата фаза, след като без проблеми надви Берое със 72:37. „Зелените“ рано натрупаха двуцифрена преднина и с всяка следваща четвърт продължаваха да увеличават аванса си.

Място на четвъртфиналите си осигури и Шампион 2006 след трудна победа срещу Локомотив Горна Оряховица с 51:46. Столичният тим изоставаше с три точки преди последната част, а всичко се реши в заключителните минути.

Напред продължи и съставът на Спартак Плевен, който в последния двубой в програмата се наложи над ЦСКА със 73:51, след като загуби единствено първата част.

Четвъртфиналите ще се проведат в петък, а предварително място в тях си бяха осигурили Доростол, БУБА Баскетбол, Рилски спортист и домакинът Черно море Тича.