Победа над Косово донесе трето място на България U18 от Балканиадата

20-06-2024 15:06 | BGbasket.com

Националният отбор на България за юноши U18 завърши на трето място участието си на Балканиадата в Румъния.

В последния си мач в турнира тимът ни надви Косово с 68:62, след като водеше почти през цялото време, взимайки по този начин реванш от съперника си за загубата в първия ден.

Баскетболистите на Стойо Чолаков започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 20:17. Много силна втора четвърт ги откъсна напред с двуцифрена разлика, а почивката дойде при 45:31 в тяхна полза.

След сравнително равностойно начало на второто полувреме българите вкараха 10 безответни точки в края на третата четвърт, след която вече бяха напред с 65:40. Косово заличи голяма част от пасива си в заключителния период, но без това с нещо да промени крайния изход.

Станислав Хинков реализира 23 точки за България. Със 17 е Ивайло Скрински, 11 има Иван Димитров.

Българският тим отбеляза 12 тройки срещу само 3 за съперника и направи два пъти повече асистенции.