Шампион 2006 с първа победа срещу отбор от Топ 3 при жените

(сн: BGbasket.com)
22-12-2021 19:05 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа първа победа срещу отбор от Топ 3 в женската А група през този сезон. В среща, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви Славия с 51:47.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев водеха през целия мач, но съперникът им бе близо до пълен обрат в края. На теория те имаха шанс и да се класират за Първата тройка, но се нуждаеха от много по-изразителна победа днес.

Двубоят бе последен за Славия, който завършва редовния сезон с баланс 5-5 и ще играе в Първа тройка с Берое Стара Загора и Монтана 2003. Днешният му съперник е с 4-5, като има един отложен мач с Локомотив София. Дори и да го спечели обаче, ще е зад Славия заради директните мачове и отива във Втората тройка.

След равностойно начало на мача Шампион 2006 поведе с 11:7 след десет минути игра, като след това поддържаше аванса си и на почивката бе напред с 24:17.

Разликата в полза на тима достигна 16 точки след паузата, но след много силна последна четвърт Славия намали само до 2, като не достигна за пълен обрат.

Микаела Дамянова бе над всички за успеха с 16 точки и 10 борби. Антония Филипова се отчете с 13 точки и 7 борби, а 10 точки добави Виктория Иванова.