Столичен финал на I дивизия при момчетата U14

(сн. BGbasket.com)
30-06-2023 20:51 | BGbasket.com

Ахил и Септември са финалистите в I дивизия на Държавното първенство за момчета U14. Двата тима спечелиха днешните си мачове от решителния етап в надпреварата, който се провежда в зала в София.

В първия полуфинал Ахил се наложи над Ънстопабъл с 81:66. Ключово се оказа силното първо полувреме, след което столичният тим се откъсна с 45:30 и запази аванса си до последно.

Септември също постигна категоричен успех в другия мач, побеждавайки Чавдар Троян с 90:44. Още в началото домакините наложиха високо темпо и пресираха съперника, като след десет минути игра дръпнаха с 30:12, а на почивката авансът имскочи още за 61:17. Разликата достигна 54 точки преди заключителния период и макар гостите да спечелиха последната част, тя вече бе без значение за крайния изход.

Мачовете за медалите са в събота, отново в залата на Септември.