Миньор 2015 победи БУБА в сблъсъка за първо място в група В при момчетата U14

(сн. BGbasket.com)
03-07-2023 21:35 | BGbasket.com

Миньор 2015 спечели група В на финалите на държавното първенство за момичета U14 в Перник. Домакинът се наложи над БУБА баскетбол с 90:71 в директния мач за първата позиция в групата.

Така в утрешните полуфинални сблъсъци Миньор ще срещне ЦСКА, а БУБАЧерно море Тича. Третият и четвъртият в група В – Вълци Разград и Делфин ще срещнат съответно Спартак Плевен и Доростол в мачовете за 5/8 място.

Миньор спечели първите три части от мача с БУБА и постепенно натрупа солидна преднина, за да си осигури победата далеч преди края. Столичани спечелиха последния период, но това нямаше как да промени крайния изход. Георги Димов записа 27 точки, а 19 – Иво Валентинов. За БУБА Христо Вичев завърши със 17 точки и 7 борби.

В другия мач от групата Вълци Разград победи Делфин с 81:56, за да вземе третото място в групата. Отлично второ полувреме донесе категоричната победа на разградчани след доста по-оспорвана първа половина на мача.

Александър Енчев бе най-резултатен с 24, а Йовко Йорданов отбеляза 22 точки за победителите. За Делфин 16 точки и 10 борби записа Васил Скатов, а с 15 плюс 15 приключи Емануел Господинов.