Локомотив София и Дунав Русе ще играят за пето място при момичетата U14

07-07-2023 16:08 | BGbasket.com

Локомотив София и Дунав Русе ще се срещнат в мача за пето място в класирането на държавното първенство за момичета U14 в Стара Загора. Днес отборите постигнаха победи срещу Левски и Вълци Разград, които пък ще играят за седмата позиция в утрешния последен ден от турнира.

В първия мач днес Локомотив победи Левски с 41:39 в оспорван мач, в който резултатът беше равен на почивката и Левски имаше точка аванс след третата част, но през последната Локомотив взе победата.

В другата среща за деня Дунав Русе се наложи над Вълци Разград с 51:46. Русенки натрупаха сериозна преднина до почивката, но допуснаха съперникът да я стопи през третия период, преди да вдигнат темпото отново и да спечелят последната част и мача.