Монтана 2003 не даде шанс на Шампион 2006

(сн. BGbasket.com)
14-10-2023 17:26 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 се справи с 91:63 срещу Шампион 2006 в мач от втори кръг на женското първенство.

В зала Младост момичетата на Преслав Пешев спечелиха убедително три от четирите части, а гостите от София надделяха в последната, когато вече резултатът бе ясен.

Разликата мина 20 точки в началото на втората част и достигна 30 преди да свърши полувремето.

В края на третата четвърт и началото на последната имаше и над 40 точки дистанция между двата тима.

Монтана успя да се възползва по най-добрия начин от 26-е грешки на съперника, като вкара 31 от тях. Голямо предимство имаха домакините и в бързите си атаки.

Адисън Ричардс отбеляза 18 за победата, 17 добави Преслава Колева и 11 - Борислава Денчева.

За Шампион 15 отбеляза Мина Василева, а 9 реализира Валерия Стойчева.