Монтана 2003 нанесе първо поражение на Рилски

(сн. BGbasket.com)
28-10-2023 18:02 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 нанесе първо поръжение на Рилски спортист след 71:65 като домакин в среща от четвъртия кръг на А група жени. Така двата тима вече са с еднакъв актив от по три успеха и една загуба.

Двубоят между двата състава започна равностойно, като резултатът бе 11:8 в полза на Монтана 2003. Последва ударна серия от 12 безответни точки от страна на домакините, с която оставиха тима на Рилски спортист без отбелязан кош до края на периода – 23:8.

През втората четвърт баскетболистките на Маргарита Маринкова намериха правилния си ритъм за игра, но до почивката не успяха да стопят изоставането си и отстъпваха на противника при 44:23.

След подновяването на играта съставът от Самоков показа коренно различна игра и с помощта на Деница Манолова, Виолета Григорова, Радина Илиева и Вероника Джикова разликата драстично падна. Така Рилски спортист успя да спечели периода с 24:10, но все още гонеше противника си преди последните десет минути – 47:54.

Баскетболиските на Маргарита Маринкова успяха да стигнат едва до 5 точки изоставане при 51:56 след два успешни наказателни удари на Ивана Бонева, но Монтана 2003 бързо върна двуцифрения си аванс. Така до края на мача съставът на Рилски спортист не успя да стигне до обрат и отстъпи на противника.

Най-резултатна за успеха на Монтана 2003 беше Тая Робинсън, която завърши срещата с 31 точки, 9 борби и 6 асистенции. Катрин Бригс оформи дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби, а Валентина Горанова добави 10 точки.

За Рилски спортист Деница Манолова завърши с 18 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Вероника Джикова реализира 17 точки, 3 борби и 3 асистенции.